Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Copa ir Cogeca (Europos žemdirbių organizacijos, kurių narė yra Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija) išsiuntė laišką Europos Komisijai, ragindama panaikinti muitus ir mokesčius trąšoms, importuojamoms į ES, įspėdama, kad priešingu atveju ūkininkams yra sudaromos nepalankesnė konkurencinės sąlygos.

Copa ir Cogeca Generalinis sekretorius Pekka Pesonen sakė: "Išlaidos mineralinėms trąšoms, sudarydamos iki 45 % Europos Sąjungos ūkininkų sąnaudų, sukelia jiems kainų spaudimą, kadangi grūdų rinkos kainos išlieka žemos. ES grūdų sektorius prarado žymią rinkos dalį pastaraisiais metais, nusmukdamas iš prieš 3 metus buvusios antros vietos Pasaulio eksportuotojų sąraše į 5 šiandieną. Sektorius yra pastatytas į nepalankią konkurencinę padėtį, palyginus su kitais gamintojais pasaulyje. Taip atsitiko, kadangi Europos mineralinių trąšų gamintojai yra apsaugoti nuo tarptautinės konkurencijos antidempingo muitais ir muitų tarifais kertant ES sienas. Todėl trąšų kainos ES yra daug didesnės nei kituose pasaulio regionuose. Nors ES ūkininkai bei jų kooperatyvai eksportuoja kviečius ir kitus grūdus ar parduoda juos Europos rinkoje pasaulinėmis kainomis. Ši padėtis ardo balansą, kas atsispindi Europos Sąjungos ūkininkų pajamose".

Antidempingo muitai amonio nitrato importui iš Rusijos, kurie taikomi neįprastai ilgą, 23 metų laikotarpį, padarė daug žalos ES žemės ūkio produktų eksporto konkurencingumui ir ūkių pajamoms, kadangi išlaidos trąšoms yra pagrindinė išlaidų eilutė, ypač augalininkystės ūkiams. Dėl dujų kainų pokyčių nuo paskutinės peržiūros šios antidempingo priemonės nebėra pateisinamos.

Todėl Copa ir Cogeca ragina Europos Komisiją panaikinti antidempingo muitą amonio nitratui, importuojamam iš Rusijos ir atlikti naują peržiūrą, siekiant pašalinti visus muitus ir trąšų importo mokesčius ES.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija