Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Š. m. birželio 1 d. Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl bendros žemės ūkio politikos po 2020 m. Šiuo pasiūlymu siekiama modernizuoti ir supaprastinti bendrą žemės ūkio politiką, užtikrinti didesnį Europos žemės ūkio sektoriaus atsparumą, daugiau dėmesio skirti aplinkos ir klimato klausimams.

 
Siekdama su pasiūlymu geriau supažindinti Lietuvos suinteresuotąsias šalis – ūkininkus, mokslininkus, pramonės ir verslo atstovus, sprendimų priėmėjus, politikus – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje surengė diskusiją. Europos Komisijos pasiūlymą pristatė ir į dalyvių klausimus atsakė p. Tassos Haniotis, Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros direktorato direktorius, atsakingas už strategiją, paprastinimą ir politiką.
Pasiūlyta 2020-2027 metų tiesioginių išmokų perspektyva Lietuvos netenkina. Lietuva kategoriškai pasisakė prieš "dviejų greičių" Europą ir klausė svečio, kodėl Europos Komisijos pirmininko J-C. Junckerio bei žemės ūkio komisaro F. Hogano pažadai, kad ES negali būti "antrarūšių" žmonių, nėra vykdomi. Konkretaus atsakymo iš p. T. Haniočio žemdirbiai neišgirdo. Susitikime dalyvavo ir klausimus pateikė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis ir jo pavaduotojas Eimantas Pranauskas.
 
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija