Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Š. m. rugsėjo 16 d. įvyko Lietuvos žemės ūkio tarybos posėdis. Posėdyje, be LŽŪT narių, dalyvavo žemės ūkio ministras Andrius Palionis, J. E. Prezidento patarėja aplinkosaugos klausimais Agnė Jakstienė ir ekonominės bei socialinės politikos grupės patarėjas Vaidas Augustinavičius.

V. Augustinavičius pristatė teisės aktų paketą gerovės valstybės kūrimui.

Su žemės ūkio ministru buvo aptarti klausimai dėl: 2020 metų biudžeto matmenų projekto (pristatė Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio sektoriaus finansų valdymo grupės vadovė Regina Mininienė); priemonių, įdiegiamų kovai su klimato kaita, finansavimo, kaip tai numatyta Paryžiaus susitarime; lengvatos dyzeliniam kurui panaikinimo; išmokų dydžio nenašiose žemėse peržiūrėjimo ne pagal seniūnijas, o pagal kadastrines vietoves; LR žemės ūkio rūmų įstatymo keitimo ir jų finansavimo. Dar kartą kalbėta apie veislininkystės įmonių privatizavimą, Valstybinės augalininkystės tarnybos prijungimą prie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Posėdžio dalyviai teiravosi apie išmokų prekiniams ūkiams mažinimą 2020 m. ir vėliau (komentavo Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos politikos grupės vadovas Karolis Anužis ir Europos Sąjungos reikalų koordinavimo grupės patarėjas Šarūnas Celiešius), buvo keltas klausimas, ar apskritai žemės ūkis išliks prioritetu naujajame finansiniame laikotarpyje. Ministro buvo prašoma užtikrinti, kad bus kompensuotos dėl šalnų patirtos netektys sodams ir teirautąsi dėl 20 mln. eurų dydžio kompensacijos pieno ūkiams.

Posėdyje buvo patvirtintas galutinis atviro laiško LR Prezidentui Gitanui Nausėdai, LR Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui ir Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui tekstas (atvirą laišką rasite čia).

Šiuo metu LŽŪT veikloje dalyvauja 10 organizacijų: Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Lietuvos pieno gamintojų asociacija, Lietuvos nenašių žemių naudotojų asociacija, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija, Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacija, Lietuvos arklių augintojų asociacija.

Posėdžio metu Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Petras Puskunigis pirmininkavimą Lietuvos žemės ūkio tarybai perdavė Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkui Aušriui Macijauskui, jo pavaduotoju paskirtas Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas Jonas Vilionis.

 

Lietuvos žemės ūkio tarybos informacija