Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

agroeta.lt foto.

 

Š. m. gruodžio 10 d. Utenoje įvyko Prezidento Gitano Nausėdos patarėjų susitikimas su šio regiono žemdirbiais.

Išreikšdamas gausiai susirinkusių žemdirbių lūkesčius ir viltis, jog būsimuoju 2021-2027 m. laikotarpiu bus pagaliau nutraukta jų diskriminacija, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas A. Macijauskas (šį rudenį perėmęs vadovavimą iš Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidento P. Puskunigio) įteikė Vyriausiajam patarėjui, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovui J. Neverovič, duonos kepalą be atrėžtos ketvirtosios jo dalies. Taip buvo vaizdžiai pademonstruota, kokio dydžio paramą gauna šalies žemdirbiai, 100 procentų (o neretai dėl nacionalinių ypatumų ir daugiau) vykdydami Bendrijos aplinkosaugos, maisto saugos ir kitus reikalavimus Europos Sąjungos „Gyvulių ūkyje", kuriame kai kurie gyvuliai yra lygesni už kitus.

Susitikime dalyvavo bei prekinių sodininkystės ūkių problemas išsakė Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos nario, kooperatyvo „Ažuožerių sultys“  vadovas R. Butvydas. Su vykstančia klimato kaita dažnėjančios gaivalinės nelaimės, žemos supirkimo kainos, sudėtingi santykiai su prekybininkais, dirbtinai konkurenciją tarp gamintojų išauginusi trumparegiška investicijų rėmimo politika slegia sodininkų pečius. Nepaisant to, kad sodininkystė yra imli darbo jėgai šaka, valdžios institucijų paramos ir pagarbos jų verslui stinga. Ateities perspektyvos darosi vis labiau miglotos.

Pieno, mėsos gamybos ir kituose sektoriuose dirbantys žemdirbiai, jaunieji ūkininkai emocingai vardino savo bėdas Patarėjams, kurie pažadėjo perduoti žinią Prezidentui, patikindami, kad Europos Sąjungos vadovų lygmenyje bus deramai atstovaujami šalies žemės ūkio interesai.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija