Vartotojo vardas:
Slaptažodis Paieška svetainėje

Nors Lietuva ES sudėtyje jau beveik pusantro dešimtmečio, situacija šalies žemės ūkyje kone tragiška. Bendra šalies ekonomika auga, tačiau žemės ūkio sektoriuje padėtis ne tik negerėja, bet jau keletą metų iš eilės ritasi žemyn. Nuo šių metų pradžios išaugo žemės ūkio veikla užsiimančių asmenų apmokestinimas. Grūdų, pieno žaliavinės produkcijos supirkimo kainos krenta, o žemdirbiams tenkančios investicinės ES paramos krepšelis beveik išsekęs, nors iki finansinio laikotarpio pabaigos dar likę keletas metų. Šį rudenį žemdirbių nepagailėjo ir gamta – ne viename liūčių permerktame ir ežeru virtusiame lauke vietoje žiemkenčių šiandien čiuožinėja vaikai. Rudenį ūkininkams nepavyko nuimti kone trečdalio derliaus, o ir nuimtasis toli gražu ne pačios geriausios kokybės. Su nerimu laukiama, kokius rezultatus gausime ir iš kur ne kur sudygusių žiemkenčių. ES liūčių sukeltiems potvyniams kompensuoti skyrė paramą, tačiau Lietuvos vyriausybė neketina prisidėti iš nacionalinio biudžeto, nors tokią teisę turi. 

Lietuvos žemdirbiai aiškiai pareiškia: jei už sunkiu darbu užaugintą produkciją mums būtų mokama sąžininga, gamybos kaštus padengianti kaina, nereikėtų ir paramos!

Kaip išgyventi žemės ūkyje?

Norėtume tiesiogiai išgirsti iš valdžios – Ar reikia Lietuvai žemės ūkio?


Š. m. vasario 9 d. 11 val. (registracija nuo 10 val.) kviečiamas Lietuvos žemdirbių visuotinis suvažiavimas. Suvažiavimas vyks Jonavos sporto arenoje, Žeimių g. 17. Suvažiavime dalyvaus premjeras S. Skvernelis, žemės ūkio ministras B. Markauskas, kiti už šalies ūkį atsakingi pareigūnai. 

Suvažiavime bus aptariami mokesčių, melioracijos, gyvulininkystės, kaimo rėmimo, žemės ir kt. klausimai. Darbotvarkę rasite čia.

Asociacijos prezidiumas pritaria Suvažiavimo reikalingumui ir prašo iš ūkio dalyvauti apie 10 žmonių.

Būkime aktyvūs, antraip liksime „paraštėse“.

 

Pagarbiai

Asociacijos prezidiumas