Dėl LR Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano 2021-2030 m.

Kaip jau minėta, priešpaskutinę praėjusių metų dieną Vyriausybėje (pirmininkaujant energetikos ministrui Ž. Vaičiūnui) buvo patvirtintas LR Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas 2021-2030 m. ir gruodžio 31 d. išsiųstas Europos Komisijai. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija dar prieš jį išsiunčiant pareiškė jam nepritarianti ir pateikė pastabas bei pasiūlymus. Tuo pačiu buvo kreiptąsi į Seimo narį, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotoją K. Starkevičių su prašymu organizuoti šio klausymo svarstymą Seimo Kaimo reikalų komitete.

Š. m. sausio 22 d. šio klausimo svarstymas įvyko ir, K. Starkevičiui pasiūlius, pavyko Seimo Kaimo reikalų komiteto narius įtikinti, kad būtų kreiptąsi į Seimo valdybą dėl darbo grupės šio klausimo tolimesniam svarstymui sudarymo.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija lygiagrečiai rengia kreipimąsi raštu į Europos Komisiją, kuriame prašysime sutikimo peržiūrėti pateiktą priemonių planą, kuris tenkintų žemdirbius ir būtų realistinis, o ne grįstas akcizo žemdirbiams ir krosniniam kurui didinimu iki viršutinės ribos, oro taršos baudomis, beariminės žemdirbystės 650000 ha ploto nustatymu, kaip BŽŪP po 2020 metų ekochema, finansuojant Tiesioginėms išmokoms skirtomis lėšomis, mokestinių prievolių visiems ne keliais judantiems mechanizmams nustatymu ir kt. Asociacija šiais ir kitais klausimais turi ir pateikė LR Vyriausybei bei Žemės ūkio ministerijai alternatyvius pasiūlymus, t.y. dirvų kalkinimą, biopreparatų galvijams naudojimą, sėjomainų diegimą, melioracijos darbus, klimato reguliavimą fermose ir kt. priemones. Jų finansavimui turi būti numatytos papildomos lėšos, kaip tai numato Paryžiaus susitarimas. Taip pat ruošiamės klausimo dėl procedūrinių pažeidimų svarstymą perkelti į teismus.

Asociacija apgailestauja, kad svarstant šias klimato kaitos priemones Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijoje, kur dalyvavo kai kurie Seimo Kaimo reikalų komiteto ir kt. nariai, nebuvo užprotestuotos žemės ūkiui pražūtingos priemonės (nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=P1mX2ULafpI (nuo 1:05:00 val.)).

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020