Skip to main content

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslinė ataskaitinė konferencija „Agrariniai ir miškininkystės mokslai: naujausi tyrimų rezultatai ir inovatyvūs sprendimai“

Š. m. sausio 28 d. įvyko jubiliejinė 10-oji Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) mokslinė konferencija, kurioje dalyvavo ir pranešimus pristatė Lietuvos energetikos instituto bei Fizinių ir technologinių mokslų centro vadovai. Renginyje ataskaitas apie nuveiktus darbus pateikė Lietuvos mokslų akademijos nariai, ilgalaikių mokslo programų vadovai. Paralelinėse sesijose dalyviai išklausė mokslininkų pranešimus apie naujausių tyrimų rezultatus, diskutavo ir išreiškė nuomones aktualiais klausimais.

Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius

Nuotraukoje - Lietuvos mokslų akademijos viceprezidentas prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius.

Pagrindinis konferencijos leitmotyvas buvo klimato kaitos žemės ūkiui keliami iššūkiai ir galimi sprendimai.

Šalies agrarinių mokslų atstovai tam intensyviai ruošiasi. Moksliniuose darbuose tyrinėjamas įvairių agrotechninių priemonių poveikis, mažinant emisijas ir didinant anglies kaupimą dirvožemyje, tausojant jo struktūrą, gerinant maisto medžiagų pasisavinimą augaluose ir kt.

Nuotraukoje - LAMMC Žemdirbystės instituto direktorė dr. Žydrė Kadžiulienė                                                                                            

LAMMC dalyvavimas praėjusiais metais įkurtoje tarpdisciplininių mokslo tyrimų ir technologijų organizacijoje RTO Lietuva teikia vilčių žemdirbiams, kad klimato kaitos problemos bus vertinamos visapusiškai ir objektyviai, o ne vien tik per „drakoniškų” gamybos apribojimų ar net stabdymo prizmę.

Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos atstovai. Asociacija aukštai vertina ir gerbia Lietuvos žemės ūkio mokslo pasiekimus, jo išskirtinę svarbą šalies vystymesi. Žemės ūkio mokslo svarbą geriausiai suvokia išsilavinę žmonės, o vadovų su aukštuoju išsilavinimu Asociacijos narių tarpe  – 94 proc. Be mokslo naujovių diegimo nepasiektume javų derlingumo, prilygstančio senųjų ES šalių, Asociacijos nariai nemelžtų iš karvės po 8,5 tonos pieno per metus ir pan., tuo pat metu mažindami poveikį klimatui ir aplinkai, kuris yra inovatyvių technologijų taikymo ūkiuose rezultatas.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija tikisi, kad LAMMC mokslininkams bus sudarytos didesnės galimybės aktyviau atstovauti žemės ūkio interesams, prisidedant prie būsimos BŽŪP priemonių rinkinio formavimo, siūlant prisitaikymo prie klimato kaitos ir jos mažinimo priemones, sprendžiant kitas problemas.

 

Straipsnyje panaudotos LAMMC archyvo nuotraukos. 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija