Žemdirbiai dar kartą rengs protesto akciją Briuselyje

Lietuvos žemdirbiai vėl ruošiasi į Briuselį, kur vasario 19-20 dienomis dalyvaus protesto akcijoje. Tuo metu Europos Sąjungos sostinėje vyks šalių Vadovų tarybos posėdis, kuriame bus sprendžiama, kiek lėšų atseikėti šalims narėms iš Europos Sąjungos biudžeto.

Jau ne pirmą protesto akciją Briuselyje organizuoja Lietuvos žemės ūkio taryba, joje aktyviai dalyvaus visų Tarybos narių delegacijos. Šią akciją palaiko ir šalies Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris ketina prisijungti prie šalies žemdirbių, siekiančių pareikšti savo nepasitenkinimą jų atžvilgiu vykdoma Briuselio politika. 

„Ši akcija gina visų žemdirbių interesus, nepriklausomai nuo ūkio dydžio. Tai ir parama mūsų Prezidentui bei priminimas kitų šalių vadovams, kad Europos bendrijoje negali būti dviejų greičių, negali būti „vyresniojo ir jaunesniojo brolio“ politikos. Dar kartą Briuselyje, Šumano aikštėje, ES vadovams priminsime stojimo į ES sutartį, kurią savo parašais patvirtino visų Europos Sąjungos valstybių vadovai. Sutartyje numatyta, kad tiesioginės išmokos dar 2013 metais turėjo pasiekti 100 proc. Europos Sąjungos išmokų dydžio. Deja, tai neįvyko, o Europos Komisijos siūloma išmokų konvergencija (išmokų sulyginimas) primena pasaką be galo“, – teigia Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis.

Plačiau - agroeta.lt straipsnyje čia.


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020