Lietuvos žemės ūkio taryba: Priemonės, nukreiptos prieš koronaviruso plitimą, nesutrukdys šalies žemdirbiams visiškai patenkinti vidaus rinkos maisto poreikių

Š. m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino priemones, kurių tikslas - sustabdyti koronaviruso plitimą šalyje.

Lietuvos žemės ūkio taryba, kurios nariai gamina apie 80 proc. šalies žemės ūkio produkcijos, atsakingai pareiškia: žemdirbiai yra visiškai pajėgūs užtikrinti maisto pramonės aprūpinimą aukščiausios kokybės žaliavomis.

Šalies žemdirbių pagaminta žemės ūkio produkcija, iš kurios gaminami maisto produktai, visiškai atitinka ES kokybės ir maisto saugos standartus, įskaitant aplinkosaugos reikalavimus, dažnai juos viršydama. Tai liudija ne tik vidaus rinkos vartotojų pripažinimas, bet ir sėkminga eksporto plėtra į ES bei trečiųjų šalių rinkas, kur paprastai patenka didesnė dalis Lietuvoje pagamintos augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos.

Lietuvos žemės ūkio taryba pritaria savalaikėms Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastangoms bei ryžtingiems sprendimams užkirsti kelią plintančiai pandemijai ir ragina šalies gyventojus nepanikuoti ir pasitikėti šalies žemės ūkio ir maisto pramonės sektorių gebėjimais aprūpinti mūsų šalies gyventojus saugiu maistu.

 

Lietuvos žemės ūkio taryba: 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Lietuvos  žemės ūkio kooperatyvų asociacija

Lietuvos ūkininkų sąjunga

Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Lietuvos grūdų augintojų asociacija

Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų asociacija

Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacija

Lietuvos arklių augintojų asociacija

Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacija

Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacija

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020