Copa-Cogeca kreipėsi į Europos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarą dėl COVID-19 poveikio žemės ūkiui

Copa-Cogeca (Europos žemdirbių skėtinė organizacija, kurios narė yra Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija) raštu kreipėsi į Europos Žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarą Janusz Wojciechowski.

Laiške Europos Komisijos nariui sakoma, jog nepaisant COVID-19 pandemijos, ES žemdirbiai ir žemės ūkio kooperatyvai sugebėjo išlaikyti maisto tiekimą piliečiams visoje ES teritorijoje. EFSA (Europos Maisto Saugos Tarnyba) patvirtino, kad maistas nėra viruso perdavimo būdas. Ši informacija turi būti aiškiai perduota vartotojams.

Copa-Cogeca laiške pabrėžiama tinkamo bendrosios rinkos, įskaitant darbo jėgą, išteklių (pvz., pašarų, augalų apsaugos produktų, trąšų ir kt.) tiekimą bei produkcijos supirkimą ir prekybą, veikimo svarba.

Todėl Copa-Cogeca ragina Europos Komisiją imtis būtinų priemonių ir užtikrinti bei įgyvendinti bendrosios rinkos, žemės ūkio veiklos, maisto grandinės veikimo bei pinigų srautų sklandumą. Komisija turėtų suteikti paramą žemės ūkio ir agroturizmo sektoriams, kurie yra vieni iš labiausiai paveiktųjų dabartinėje situacijoje.

Copa-Cogeca užtikrina, kad žemdirbiai ir toliau pagal galimybes vykdys savo įsipareigojimus pagal ES BŽŪP politiką.

Šiomis išskirtinėmis aplinkybėmis parama turėtų būti teikiama ne iš žemės ūkio biudžeto, o iš bendrųjų ES asignavimų. Žemdirbių bendruomenei, kaip niekuomet anksčiau, reikia stiprios ES paramos.

Panašaus turinio laiškas išsiųstas Sveikatos ir maisto saugos komisarei Stella Kyriakides.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020