LŽŪBA pastabos Atliekų tvarkymo įstatymo projektui

Aplinkos ministerija parengė Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimą, kuriuo ketinama Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai pavesti kainų nustatymą atliekų tvarkymui, deginimui.

Įstatymo projekto tikslas – sukurti efektyvesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, detaliai reglamentuojant komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kainos nustatymo, paskirstymo ir atskaitomybės tvarką, skundų nagrinėjimo tvarką bei numatant finansinę savivaldybių atsakomybę.


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija mano, kad rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą turėtų būti proporcinga faktiniam surinktų atliekų svoriui arba tūriui, o ne galinčiam susidaryti ar susidarančiam komunalinių atliekų kiekiui dėl atliekų turėtojų nekilnojamojo turto ir jo panaudojimo paskirties ir (ar) veiklos, kaip kad siūlo Aplinkos ministerija.

Taip pat Asociacija prašo organizuoti susitikimą, kurio metu būtų aptariama atliekų, įskaitant komunalines, susidarymo žemės ūkio sektoriuje sezoniškumo ir kitos specifikos (visą raštą rasite čia).

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija

 

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020