Priminimas apie pasirašytą Deklaraciją dėl augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, naudojimo

Agroeta.lt primena, kad 2019 m. spalio 16 d. Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija, Žemės ūkio ministerija ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pasirašė deklaraciją dėl glifosato naudojimo.

Asociacijos įsipareigojo nenaudoti augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, auginamų maistui ir pašarui javų, žirnių, rapsų, linų, pupų, garstyčių, lubinų pasėliuose jų vegetacijos metu (t. y. nuo sėklos sudygimo iki derliaus nuėmimo).

Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 27 augalų apsaugos produktai (AAP), savo sudėtyje turintys glifosato, profesionaliajam naudojimui ir 9 AAP neprofesionaliajam naudojimui. Daugelio Lietuvoje registruotų AAP, sudėtyje turinčių glifosato, paskirtis – daugiamečių ir vienmečių vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių naikinimui prieš ir po derliaus nuėmimo varpinių javų pasėliuose, žirnių, linų, žieminių ir vasarinių rapsų pasėliuose, pūdymuose, laukuose po derliaus nuėmimo bei vaismedžių pomedžiuose, miškuose ir ne žemės ūkio paskirties plotuose.

Deklaraciją rasite čia.

 

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020