Valstybinė mokesčių inspekcija tikrins grūdus vežančius automobilius

Kadangi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) netrukus Lietuvos keliuose pradės krovinių važtaraščių patikras, kurių metu bus stabdomos krovinius vežančios transporto priemonės ir žiūrima, ar tinkamai užpildyti vežamo krovinio važtaraščiai, ar visi duomenys pateikti elektroninių važtaraščių sistemoje (i.VAZ), tai norime priminti, kokiai atvejais registruoti važtaraščius i.VAZ sistemoje būtina, o kada nėra neprivaloma: 

  • Jeigu grūdai gabenami iš savo laukų į savo sandėlį – važtaraščio registruoti i.VAZ sistemoje neprivaloma. Tai numato Važtaraščių ir kitų krovinių gabenimo dokumentų duomenų teikimo VMI taisyklių 11.2 punktas: 

„Valstybinei mokesčių inspekcijai važtaraščio duomenų teikti neprivaloma, kai:

11.2. gabenamas krovinys – juridinio ar fizinio asmens, užsiimančio žemės ūkio veikla, išauginti ir / ar išgauti žemės ūkio produktai, gabenami paties juridinio ar fizinio asmens, užsiimančio žemės ūkio veikla, ar jo įpareigoto asmens, ir pervežami iš tų žemės ūkio produktų užauginimo ir / ar išgavimo vietų. Ši išimtis netaikoma, gabenant žemės ūkio produktus iš perdirbimo vietų“ 

  • Jeigu grūdai vežami iš savo laukų į elevatorių (kito savininko) – važtaraštį registruoti i.VAZ sistemoje reikia, kadangi nesutampa krovinio siuntėjas ir gavėjas. 
  • Jeigu grūdai vežami iš savo sandėlio į elevatorių (kito savininko) – važtaraštį registruoti i.VAZ sistemoje taip pat reikia, kadangi nesutampa krovinio siuntėjas ir gavėjas. 

 

Detalesnė informacija apie dažniausiai kylančius klausimus dėl i.VAZ, pateikta VMI leidinyje: 

https://www.vmi.lt/cms/documents/10174/8274962/KD-8506,%20DUK+d%C4%97l+i.+vaz/d1d5c47e-99db-4e16-b4ad-8f4e02d0145f

Taip pat dėl galimų patikrinimų, susijusių su žymėto dyzelinio kuro naudojimu, pridedame VMI patvirtintą sąrašą žemės ūkio veiklų (jį rasite čia), kurias vykdant gali būti naudojamas žymėtas dyzelinas. Atkreipkite dėmesį, kad remiantis 8 punktu vežant grūdus į supirkimo, realizavimo vietas naudoti žymėtą dyzelinį kurą galima.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020