Š. m. liepos 24 d. nuotoliniame Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdyje

Š. m. liepos 24 d. įvyko nuotolinis Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdis.

Posėdžio metu Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos direktorius Sergejus Fedotovas pristatė aktualius augalininkystės klausimus (dėl purkštuvų plovimo aikštelių, dėl šiųmečių grūdų supirkimo, dėl pasėlių stebėjimo, ar nėra netinkamai naudojami glifosato turintys herbicidai ir kt.).

Buvo aptarta pieno ir gyvulininkystės sektoriaus tolimesnio rėmimo schemų ir kita valstybės pagalba nukentėjusiems nuo COVID-19 (klausimą pristatė Žemės ūkio ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos politikos grupės vadovas Karolis Anužis), kalbėta apie finansinę paramą per Žemės ūkio paskolų garantijų fondą (pristatė Žemės ūkio sektoriaus finansų valdymo grupės vadovė Regina Mininienė).

Žemės ūkio ministerijos Europos Sąjungos reikalų koordinavimo grupės vyriausiasis patarėjas Artiom Volkov su prezidiumo posėdžio dalyviais pasidalijo informacija apie Europos vadovų š. m. liepos 16-21 d. susitarimą dėl žemės ūkio tolimesnio finansavimo.

Dar kartą kalbėta ir apie „Pieno įstatymo“ projektą. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija prieš keletą dienų teikė pastabas raštu dėl šio įstatymo projekto, raštą rasite čia, priedą prie rašto - čia.

Taip pat Asociacijos prezidentas Petras Puskunigis pasidalijo aktualia informacija apie š. m. liepos 16 d. įvykusį Lietuvos žemės ūkio tarybos atstovų susitikimą su Premjeru S. Skverneliu.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija

 

 

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020