Prezidentūra bei Žemės ūkio ministerija šiandien sutarė dėl 100 tūkst. eurų tiesioginių ES išmokų lubų įvedimo

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu, aptarė galimybes išnaudoti augančią ES paramą Lietuvos žemės ūkiui, siekiant tvarių ir ilgalaikių pokyčių šiame šalies regionams ir visai ekonomikai svarbiame sektoriuje.

Pasak šalies vadovo, būtina užtikrinti, kad naujojoje 2021–2027 m. ES daugiametėje finansinėje perspektyvoje padidintos tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams taptų instrumentu, kuris padėtų siekti tolesnės žemės ūkio sektoriaus transformacijos.

„Lietuvos žemės ūkis turi būti grįstas inovacijomis, palankus aplinkai ir pajėgus kurti didesnę pridėtinę vertę“, – nurodė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams yra vienas iš instrumentų regionams stiprinti. Jos sudaro naujų galimybių regionuose kurti darbo vietas ir juose išlaikyti ar pritraukti naujų gyventojų.

„Siekiant užtikrinti regionų gyvybingumą, būtina plėtoti šiuolaikinį žemės ūkį. Itin svarbu stiprinti socialinį teisingumą, tinkamai subalansuojant išmokų paskirstymą tarp pačių stambiausių ir daugumą sudarančių šeimos ūkių“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas per susitikimą su žemės ūkio ministru taip pat pabrėžė, kad priemonės sektoriaus transformacijai turi atsižvelgti į klimato kaitos stabdymo tikslus ir skatinti tvarų ūkininkavimą, kuris saugotų gamtą – unikalų ir brangų Lietuvos turtą.

 
Prezidento komunikacijos grupė

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020