Albertas Gapšys: pieno sektoriuje blogiau būti jau negali

Įvykius Baltarusijoje stebintis Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas Albertas Gapšys sako, kad mūsų šalies žemės ūkio sektoriui nevertėtų baimintis didesnės konkurencijos, jei kaimyninė šalis atsikratytų diktatoriško režimo, o santykiai tarp šalių įgytų panašių atspalvių kaip išlaisvėjus Ukrainai.

„Šis klausimas kol kas apskritai yra per ankstyvas, tačiau galime padiskutuoti apie konkurenciją“, – sakė A. Gapšys.

Paklausus, kokią įtaką Lietuvos pieno sektoriui turėtų žaliavinio pieno eksportas iš Baltarusijos, kurioje pagaminama 5 kartus daugiau žaliavinio pieno, nei Lietuvoje, A. Gapšys tikino, kad mūsų šalies pieno sektoriuje būti blogiau jau nebegali.

„Kaip yra dabar, blogiau būti jau negali. Jeigu mūsų pieno perdirbėjams Lietuvoje pagaminto pieno nereikia, tai koks skirtumas, iš kur tą pieną įsivežti – Latvijos, Estijos ar Baltarusijos. Žemiau mums kristi (kainomis) jau nebėra kur“, – teigė A. Gapšys.

Dėl grūdų sektoriaus A. Gapšys irgi nelinkęs dramatizuoti.

„Grūdų rinkoje kainas diktuoja pasaulinės tendencijos. Tad mums didesnę konkurenciją sudaro Rusija ir Ukraina. Baltarusijos rinkos įtaka mums, manau, nebus ženkli. Aš greičiau įžvelgiu mūsų grūdų supirkėjų daromą spaudimą žemdirbiams, esą jie negali mokėti didesnių kainų už grūdus, nes esą derlius labai geras. Juk panašiai buvo ir 2015 m., kai derlius buvo rekordinis, tačiau niekas apie mažesnes kainas nekalbėjo“, – pabrėžė A. Gapšys.

Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vedėjas įsitikinęs, kad svarstant apie Baltarusiją, reikėtų mūsų šaliai pagalvoti apie savo produkcijos eksportą į kaimyninę valstybę.

„Ta rinka domina ne tik mus, bet ir kitas šalis. Todėl reikėtų pagalvoti, kaip į ją eksportuoti kuo daugiau savo produkcijos“, – sakė A. Gapšys.

 

Agroeta.lt informacija

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020