Skip to main content

Nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos – papildomai 45 mln. eurų lengvatinėms paskoloms

Žemės ūkio ir žuvininkystės srityse veikiantys ūkio subjektai, dėl COVID-19 protrūkio susidūrę su apyvartinio kapitalo trūkumu, vėl gali gauti finansavimą lengvatinėms paskoloms ir užtikrinti savo veiklos tęstinumą. Jiems valstybė papildomai skyrė 44 mln. 818 tūkst. eurų – šios lėšos jau pradedamos skolinti.

Praėjusiais metais pagal Nacionalinės plėtros įstaigos UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) administruojamą skatinamąją finansinę priemonę lengvatinių paskolų už 88,5 mln. eurų suteikta beveik 700 nuo COVID-19 nukentėjusių ūkio subjektų. Žemės ūkio ministerija inicijavo, kad paskolų priemonei įgyvendinti papildomai būtų skirta dar beveik 45 mln. eurų mln. Eur.

 Dėl paskolų kreiptis gali įvairūs ūkiai

 „Praėjusiais metais dėl paskolų kreipėsi labai įvairūs ūkio subjektai: augalininkystės, gyvulininkystės, paukštininkystės, akvakultūros, daržininkystės, pienininkystės ūkiai bei ūkininkai, mišrūs ūkiai, švelniakailių žvėrelių augintojai. Matome, kad nepriklausomai nuo veiklos srities, pandemija turėjo įtakos įvairių ūkių situacijai. Todėl gautos lengvatinės paskolos jiems padeda užtikrinti veiklos tęstinumą“, – sako ŽŪPGF l. e. direktorės pareigas Romalda Globienė.

Šiuo metu jau yra atrinkti pirmieji priemonės įgyvendinime 2021 m. dalyvausiantys finansų tarpininkai ir gali būti pradėtas lėšų skolinimo procesas.

Kaip teikiamos paskolos

Paskolos ūkio subjektams, susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu, yra teikiamos per atrinktus finansų tarpininkus, kurių sąrašas nuolat atnaujinimas ŽŪPGF interneto svetainėje www.garfondas.lt. Paskolos yra teikiamos iki 2021 m. birželio 30 d.

Paskolos suma vienam paskolos gavėjui negalės viršyti 1 mln. eurų. Ji bus teikiama ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui. Galimas paskolos grąžinimo atidėjimas - iki 12 mėnesių. Jai taikoma fiksuota metinė palūkanų norma nuo 0,1 iki 0,69 proc. Paskolos administravimo mokestis siekia iki 2 proc., tačiau ne mažiau kaip 150 eurų ir ne daugiau kaip 2 500 eurų. Paskola suteikiama neįkeičiant turto.

Paskolos pagal šią priemonę vienam ūkio subjektui gali būti suteikiamos tik vieną kartą, vertinant nuo priemonės įgyvendinimo pradžios  - 2020 m. rugpjūčio mėnesio. 

Daugiau apie šią skatinamąją finansinę priemonę skaitykite čia: Lengvatinės paskolos nukentėjusiems nuo COVID-19

 

Žemės ūkio ministerijos informacija