Žemės ūkio bendrovės „Atžalynas" darbuotojai jau trečius metus iš eilės skrido oro balionais

Autorius: Dineta BABARSKIENĖ

Alytaus rajono žemės ūkio bendrovės „Atžalynas“ vadovas Algis Žėkas jau trečius metus iš eilės savo darbuotojus skraidina oro balionais. Tai jau tapo gražia tradicija. Paklaustas, kaip gi kilo tokia idėja, sako, kad visai netikėtai. „Žinote, čia kaip tiems prancūzams, kurie išrado oro balioną, taip ir mums: pamatai danguje skrendant ir pačiam norisi pabandyti. Aš pats jau kilau kokį penktą ar šeštą kartą. O viskas prasidėjo taip: prieš trejus metus važiavau su vienu darbuotoju, o jis ir sako man, kad būtų gerai, oro balionu paskraidyti, niekad neskridęs. Pamaniau, kad visai gera idėja“, – pasakoja pirmininkas A. Žėkas.

Vadovui ši mintis patiko: ėmėsi veiklos. „Pernai, užpernai buvo mažiau norinčių, mažesnės grupės skrido, šiemet jau daugiau“, – patikina jis. Sako, kad šiemet iš 60 darbuotojų, skrido 35. Išdrąsėjo? „Ne, jokios drąsos čia nereikia“, – tikina pirmininkas. Tiesa, sako, kad pernai ir užpernai skridę geresni iš geriausių, tik tokie darbuotojai, šiemet visi norintys ir net tie, kurie visai neseniai įsidarbinę.

Išbandę šią pramogą, aikčioja iš džiaugsmo. Pramoga pateisino visus lūkesčius. „Šį pirmadienį skridome, dar naktį, saulei netekėjus, tad teko pamatyti net tris kartus tekančią saulę. Tą reikia pamatyti. Sunku žodžiais apsakyti, kokios emocijos užlieja“, – vis kalba jis.

„Skridome Alytaus rajone, Simno apylinkėse link Marijampolės. Nusileidome jau Marijampolės apskrityje“, – sako jis.

Vasaros vaizdai pritrenkia. „Pakyli į kilometro aukštį, nusileidi į 200 metrų, tai ir žvėrelius matai, ir savo laukus, savas sodybas – viską apžiūrėjome. Vaizdai įspūdingi ypač, kai matai savo laukus gražiai atrodančius. Iš šono važiuojant, taip gražiai neatrodo, o skrendant net nedideli „defektėliai“ pastebimi: balos, išmirkę kažkas“, – pasakoja pašnekovas.

„Vaizdas užburiantis tiesiog nespėji visko akimis sugaudyti“, – teigia vadovas.

Šios bendrovės darbuotojai palepinami ir skrydžiais, ir ekskursijomis, ir renginiais. „Reikia ne tik darbo, bet ir pramogos. Juolab, po karantino išvargintiems žmonėms”, – įsitikinęs pirmininkas.

Vadovas jau pažadėjęs ir kitais metais taip palepinti savo darbuotojus. „Jei sulauksime, visi geri bus, tai reikia tikėtis, kad taip ir bus“, – šypsodamasis sako jis.

 

agroeta.lt informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020