Ilgametis bendrovės „Atžalynas“ vadovas A. Žėkas sako, kad derlius priklauso nuo gamtos sąlygų, pažangios žemės ūkio technikos ir dirbančių žmonių

Sėkmingai veikiančiai Alytaus rajono žemės ūkio bendrovei „Atžalynas“ daugiau kaip 30 metų vadovauja Algis Žėkas. Su vadovu kalbame apie ūkininkų padėtį, naują sezoną, politinę veiklą ir pomėgius.

 „Esu tikriausias dzūkas. Gimiau Liškiavos apylinkėse, netoli Druskininkų. Baigiau Liškiavos mokyklą, vėliau Žemės ūkio technikumą“, – pokalbį pradėjo pašnekovas.
Į „Atžalyno“ kolūkį, įsikūrusį Verebiejų, Gluosninkų kaimuose, Alytaus rajone, A. Žėkas atėjo dirbti 1983 metais. Pradžioje vyras dirbo brigadininku, vėliau agronomu. Sugriuvus kolūkiams, A. Žėkas stojo už bendrovės vairo ir sėkmingai jai vadovauja iki šiol. „Gyvenime, be žemės ūkio, daugiau nieko neišmokau“, – sako pašnekovas.
Pasak jo, prisimenant pirmuosius darbo metus „Atžalyno“ kolūkyje ir dabar – ūkininkavimas labai skiriasi. „Žemės ūkis ne tik patobulėjo per 30 metų, bet ir tapo išmanusis. Technika, technologijos pasikeitė, rezultatai pagerėjo“, – kalbėjo A. Žėkas.
 
Visą straipsnį skaitykite čia.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020