Žemės ūkis 2022-aisiais: krizės, didžiuliai reikalavimai, nesusikalbėjimas su valdžia (straipsnis manoukis.lt)

Trąšų kainų pasiutpolkė, sutrikęs technikos dalių tiekimas, energetikos krizė, daugiamečių pievų klausimas, neraminanti naujoji žemės ūkio politika, nesuvokti ir kritikuoti ministro sprendimai. Kaip tokiomis sąlygomis 2022 m. gyvavo žemės ūkis?


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Eimantas PRANAUSKAS

Žemės ūkio bendrovėms 2022 m. nebuvo blogi, tačiau didelės infliacijos sąlygomis primityvus pajamų ir išlaidų balanso vertinimas yra nedaug pasakantis dydis. Žemdirbys negali susidėti į portfelį gauto pelno ir patraukti savo keliais.

Nors aukščiausio rango pareigūnai žadėjo, tačiau iš vietos taip ir nepajudėta sprendžiant šiais ar ankstesniais metais kilusias problemas: valstybei priklausančių melioracijos griovių sutvarkymo, gręžinių, popieriuje paverstų vandenvietėmis, apsauginių zonų nustatymo, mėšlo tvarkymo terminų, laukinių gyvūnų ir paukščių daromos žalos atlyginimo ir t. t.

Kitais metais įsigaliosiančios Strateginio plano nuostatos dėl ekoschemų, paramos pieniniams buliams nutraukimo, PNTI atsisakymo ir kiti ne kartą pateikti klausimai, į kuriuos neatsakyta, sukelia vien galvos skausmą ir stiprina netikrumą dėl ateities.


Visą straipsnį manoukis.lt skaitykite čia.


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020