Š. m. gegužės 4 d. įvyko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdis

Vakar (gegužės 4 d.) gerb. Tautvydo Barščio kvietimu jo sodyboje Balkasodyje, Alytaus rajone įvyko Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumo posėdis.

Be prezidiumo narių, posėdyje dalyvavo Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, AB "Lytagra" valdybos pirmininkas Adomas Balsys, įmonės ADAMA atstovai.

Bendradarbiavimo įprasminimui ir atminčiai buvo pasodintas ąžuoliukas.

Posėdžio metu buvo aptartas "Pieno" įstatymas, jo projektui nepritarta. Šiuo metu galiojantis LR ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas neveikia dėl vienos esminės priežasties – jis neapjungia visoje pieno grandinėje dalyvaujančių asmenų: gamintojų, perdirbėjų, prekybininkų ir valstybės. Parengtas šio įstatymo pakeitimo projektas net nebesuteikia poįstatyminiais teisės aktais galimybės kažkaip tuos santykius reguliuoti, nes jame nebeliko žodžių „prekiaujančių pieno produktais“, nors Europos Parlamento ir Tarybos direktyva suteikia valstybėms narėms papildomas galimybes apsaugoti tiekėjus nuo nesąžiningos prekybos praktikos, taikomos žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinėje. Parengtu įstatymo projektu siekiama tik dalinių tikslų: reguliuoti santykius tarp dviejų subjektų – perdirbėjų ir gamintojų. Taip bandoma reguliuoti kainą tarp smulkaus, vidutinio ir stambaus pieno gamintojo, ko pasekoje jie bus priešinami ir kels nepasitenkinimą. Nebelieka motyvo modernizuoti, skaitmenizuoti, investuoti į aplinkosaugą, pieno kokybę, gyvūnų gerovę ir sveikatingumą, darbo vietų kūrimą ir t.t., nes tai reikalauja didžiulių išlaidų, kas įtakoja savikainą. Šiuo įstatymo projektu nėra užkardyti nesąžiningi veiksmai. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidiumas įsitikinęs, jog kainos, priedai turi būti reglamentuojami taip, kad neskriaustų silpnesniųjų, tačiau jokiu būdu neslopintų progreso, ką nuolat akcentuoja ES bei Lietuvos valdžios institucijos ir kas atsispindi ir orientuotuose į ateitį teisės aktuose.

Kalbėta apie sanitarines apsaugos zonas. Prezidiumo nariai pritarė Darbo grupės pasiūlymams dėl sanitarinės apsaugos zonų reglamentavimo parengti parengtoms išvadoms (darbo grupės veikloje dalyvavo Asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis). Išvados pateiktos aplinkos ministrui ir jų pagrindu pradėtas rengti Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. 

Taip pat kalbėta apie pasėlių deklaravimą, Pramoninių emisijų direktyvos projektą, Anglies šalinimo sertifikavimo reglamentą. Asociacijos prezidentas Eimantas Pranauskas su prezidiumo nariais pasidalijo apsilankymo pas žemės ūkį kuruojantį Europos Komisijos (EK) narį Janusz’ą Wojciechowski’į įspūdžiais.

AB "Lytagra" ir ADAMA atstovai pristatė paslaugų ir produktų naujoves.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija

 


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020