Skip to main content

Kaimo sueiga 2023 „Lietuvos kaimo ir žemės ūkio perspektyva po 2024 metų“ - Asociacijos prezidento Eimanto Pranausko pranešimas

Savo pranešime, š. m. spalio 20 d. įvykusioje Kaimo sueigoje 2023, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas  Eimantas Pranauskas kalbėjo, kad Lietuvai reikia ilgalaikės žemės ūkio šakos plėtros strategijos, kuri apsaugotų nuo netikėtų politikos vėjų ir skersvėjų - bet jos nėra. Jis priminė, kad Lietuva vis dar neturi vienodų išmokų su ES senbuvėmis šalimis narėmis ir teigė, kad ES bendroji žemės ūkio politika turėtų sugrįžti prie Sutartyje numatytų tikslų. 

Visą pranešimą galite išklausyti ir pamatyti čia, nuo 49:00 min.

Į Sueigos dalyvius vaizdo įrašu kreipėsi ES žemės ūkio komisaras Janusz Wojciechowski, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė, pranešimus taip pat skaitė Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas prof. V. Pranckietis, asociacijos „CropLife Lietuva“ direktorė Zita Varanavičienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas, diskusijoje dalyvavo, nuomonę ir sektoriaus problemines vietas aptarė ir kitų žemdirbiškų asociacijų vadovai, atstovai, ūkininkai.

Po pranešimų ir pasisakymų, Kaimo sueigos dalyviai pasirašė dokumentą, kurio nuostatos bus įtrauktos į politinių partijų rinkimines programas. Dokumentą rasite čia.


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija