Valstybinė augalininkystės tarnyba atidžiai stebės pasėlius dėl neleistino glifosato naudojimo

Š. m. liepos 10 d. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos išplatino pranešimą spaudai. Cituojame:

"Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) primena, kad siekdami atsakingo AAP naudojimo tarnybos specialistai jau kelintus metus iš eilės atlieka javų, rapsų ir pupinių augalų pasėlių, kurie gali būti apdorojami AAP (herbicidais) prieš derliaus nuėmimą, stebėjimą.

Artėjant derliaus nuėmimo laikui Augalininkystės tarnybos specialistai papildomai stebės pasėlius dėl glifosato turinčių herbicidų naudojamo. Stebėjimo metu bus fiksuojami pasėlių purškimai, stebimos techninės vėžės, analizuojama papildoma informacija, žemdirbiai bus konsultuojami ir, tik pastebėjus ar įtarus netinkamą AAP panaudojimą prieš derliaus nuėmimą arba gavus konkrečių skundų, bus atliekami detalūs patikrinimai.

Pasak S. Fedotovo, dauguma žemdirbių šiais laikais yra sąmoningi ir patys atsakingai naudoja AAP. „Labai svarbu, jog visi ūkininkai suprastų, kad neteisingas herbicidų naudojimas kelia pavojų ne tik derliaus kokybei bet ir vartotojų sveikatai bei aplinkai“, – pabrėžė S. Fedotovas."

Apie tai, kad 2019 m. spalio 16 d., skatindamos tvarią žemės ūkio produktų gamybą, dirvožemio kokybės atkūrimą, sveiko ir kokybiško maisto tiekimą į rinką bei siekdamos išvengti AAP, kurių sudėtyje yra  glifosato, naudojimo ne pagal paskirtį, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, žemdirbius vienijančios organizacijos – Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos ir Augalininkystės tarnyba pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo nenaudoti AAP, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, auginamų maistui ir pašarui javų, žirnių, rapsų, linų, pupų, garstyčių, lubinų pasėliuose jų vegetacijos metu (nuo sėklos sudygimo iki derliaus nuėmimo), jau rašėme čia.

 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos informacija


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija

Tilto g. 35-6, 01101 Vilnius

Tel. +37052122248
El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

A/S LT334010042400033443
Luminor bankas, Banko kodas 40100

Visos teisės saugomos LŽŪBA © 2020